Rynek nieruchomości w Polsce

Rynek nieruchomości w Polsce

Nic tak nie przykuwa uwagi, jak możliwość szybkiego zarobku. Rynek nieruchomości od lat przyciąga obietnicami wysokiej stopy zwrotu inwestycji. Czy w rzeczywistości jest w stanie realizować te nadzieje?

Moda na nieruchomości

House flipping jest popularną w ostatnich latach formą inwestowania. Metoda ta polega na zakupie nieruchomości, aby sprzedać ją z zyskiem, po uprzednim podniesieniu jej wartości. Swoją popularność metoda ta zawdzięcza współczesnej modzie na bogacenie się, a także powszechnemu przekonaniu, że kapitał musi na siebie zarabiać. Spora część Polaków, która ma oszczędności, jest zainteresowana jakąś formą uruchomienia ich w celu osiągnięcia profitu. House flipping pojawia się w tym kontekście niemal naturalnie. Próg wejścia w tę działalność stanowi finansowanie. Potem jest już tylko zysk. Przynajmniej w idealnym świecie. W tym rzeczywistym na niedoświadczonego inwestora czeka mnóstwo kruczków i pułapek, które mogą zamienić marzenie w koszmar. Z pomocą przychodzą tutaj liczni szkoleniowcy, coachowie z dziedziny inwestowania w nieruchomości. Nikt nie jest skazany na błądzenie po omacku.

Mieszkanie, dom, biurowiec

W internecie z łatwością możemy natknąć się na historie osób, które dokonały nawet kilkunastu flipów w ciągu roku. Ideał niezależności i bogactwa wydaje się pozostawać w zasięgu każdego, kto będzie miał odwagę zaryzykować. Tacy ludzie należą tutaj do czołówki i stanowią swego rodzaju ikony biznesu, które zapraszają do siebie niezmierzonymi możliwościami. Ci, którym portfel spuchnął na flipach, idą w większe inwestycje. Już nie tylko model kup-sprzedaj, ale także zbuduj-sprzedaj cieszy się popularnością. W taki sposób po pewnym czasie dochodzi się do statusu dewelopera. Jest to pewnego rodzaju punkt, do którego każdy głodny sukcesu będzie dążył. Bycie deweloperem jest już wyznacznikiem prestiżu wśród kolegów po fachu. Czy jednak każdy będzie w stanie osiągać szczyt? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale istnieją pewne domysły.

Deweloper Kraków – potrzeba matką inwestycji

Dane urzędu statystycznego wskazują, że w Polsce wciąż brakuje ok. 2,5 miliona nowych mieszkań. W efekcie tego deficytu można się spodziewać, że mieszkań będzie przybywało w następnych latach. Na obszarach niezagospodarowanych, w miastach takich jak Kraków, w najbliższych latach pojawią się kolejne inwestycje, które wzbogacą rynek mieszkaniowy. W konsekwencji tego można przewidywać rozwój dzielnic miejskich, a co za tym idzie wzrost cen nieruchomości. Czy jednak tak się stanie? Tego do końca nie wiadomo. Pomimo braku pewności panuje powszechne przekonanie, że mieszkania należy raczej kupować, ponieważ raczej będą one drożeć. Nic dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup mieszkania na kredyt. Z jednej strony jest to rozsądne ulokowanie środków (w przeciwieństwie do opłat wynajmowanego mieszkania), z drugiej takie zachowanie stanowi także polisę na przyszłość. Deweloper Kraków, banki i agencje nieruchomości starają się dotrzeć do nabywców wszelkimi sposobami. Być może jest to też szansa dla początkujących inwestorów.