Kuchnia z aneksem – inspiracje

Kuchnia z aneksem – inspiracje

Kuchnia może być miejscem spotkań, destynacją dla przekąsek o północy i miejscem, w którym można stworzyć własną pizzę. Ale jak dużo miejsca w kuchni potrzebujesz? Chociaż kuchnie różnią się wielkością, mogą również różnić się funkcjonalnością. Prawdopodobnie widziałeś w reklamach apartamenty z aneksem kuchennym lub w pełni wyposażoną kuchnią, ale możesz nie wiedzieć, jaka jest różnica. Jesteśmy tutaj, aby przedstawić Ci podsumowanie, więc czytaj dalej i zdecyduj, która z opcji jest dla Ciebie odpowiedni.

girl sitting on counter in kitchenette eating pizza next to a fridge and sink

Jaka jest różnica?

Kuchnia to osobne pomieszczenie w pełni wyposażone we wszystkie standardowe sprzęty kuchenne: kuchenkę, piekarnik, lodówkę i ewentualnie zmywarkę. Aneks kuchenny to mniejsza wersja kuchni. Może zawierać mniejsze urządzenia, ograniczone sprzęty lub tylko podstawowe, takie jak lodówka i kuchenka mikrofalowa.

Kuchnie

Największym atutem w pełni wyposażonej kuchni jest jej rozmiar. Dzięki dużej przestrzeni kuchnie pozwalają zaprosić przyjaciół na przyjęcia i wypić z nimi drinka podczas gotowania. Możesz również urządzić kuchnię w dowolny sposób, bez ograniczania przestrzeni. Ponadto kuchnia jest zwykle w pełni wyposażona, co oznacza, że ​​ma wszystko, czego potrzeba do przygotowania pysznych posiłków. Piecz kurczaka teriyaki w piekarniku, gotuj i smaż na płycie kuchennej, a resztki przechowuj w lodówce, bez konieczności kupowania sprzętu kuchennego.

Aneks kuchenny

Najtrudniejsze w uogólnianiu kuchni jest to, że mogą mieć różne kształty i rozmiary. Aneks kuchenny w jednym apartamencie może być wyposażony w dużą lodówkę i płytę grzejną zamiast kuchenki, a inny może oferować tylko małą lodówkę i zlew. Będziesz chciał zobaczyć zdjęcia lub odwiedzić mieszkanie, zanim zdecydujesz, czy będzie dla Ciebie odpowiednie. Pamiętaj tylko, że aneksy kuchenne będą mniejsze, będą miały ograniczone urządzenia i nie będą działać jako kuchnia w pełni. Możesz łatwo udekorować mały obszar, aby dopasować go do swoich upodobań, zachowując jednocześnie jego funkcjonalność. Po prostu dowiedz się, z jaką przestrzenią pracujesz, zanim kupisz dekoracje.