zabawy z dziećmi

Jakie zabawy urodzinowe dla dzieci sprawdzą się na domowym przyjęciu?

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla malucha to ogromne wyzwanie dla większości rodziców. I nie chodzi tylko o to, aby odpowiednio udekorować mieszkanie czy wybrać menu, które przypasuje nawet największemu niejadkowi. Jak się okazuje, największy problem stwarza kreatywna organizacja czasu podczas przyjęcia. Poniżej znajdziesz pomysły na zabawy urodzinowe dla dzieci, które bez przeszkód zorganizujesz nawet w niewielkiej przestrzeni własnego mieszkania.

Najpopularniejsze zabawy dla dzieci

Katalog zabaw, które sprawdzą się podczas imprezy urodzinowej Twojego dziecka, jest bardzo szeroki. Wśród ciekawych propozycji znajdziesz zarówno ruchowe zabawy urodzinowe dla dzieci, jak i te, które wymagają odrobiny wysiłku intelektualnego. 

  • Kalambury – to zabawa drużynowa, która sprawdzi się na każdej imprezie urodzinowej! Chętnie grają w nią młodsze i starsze dzieci, a i dla niejednego dorosłego jest to świetna rozrywka. Można umówić się, że wymyślone hasło będzie pokazywane lub rysowane. Jedno jest pewne – duża dawka śmiechu będzie gwarantowana!
  • Poszukiwanie skarbów – możesz w mieszkaniu (lub w ogrodzie) ukryć skarby (np. cukierki lub inne słodkości). Zadaniem maluchów będzie odnalezienie jak największej liczby skarbów w ustalonym czasie. Ta zabawa może mieć charakter grupowy lub indywidualny. Pamiętaj, aby zróżnicować poziom trudności. Niektóre skarby możesz zostawić praktycznie na wierzchu, inne skrzętnie ukryj.
  • Malowanie balonów – zorganizuj konkurs na to, kto namaluje najładniejszą buźkę na balonie. Będziesz potrzebować nadmuchanych baloników oraz kolorowych pisaków. Przy rozstrzyganiu konkursu nie zapomnij o tym, aby nagrodzić wszystkich uczestników zabawy!
  • Głuchy telefon – zabawa, którą doskonale wszyscy znamy! Pierwsza osoba wymyśla hasło (im zabawniejsze i bardziej skomplikowane, tym lepiej), a następnie przekazuje je kolejnemu uczestnikowi zabawy szeptem na ucho. Gdy hasło “przejdzie” przez kilka par uszu, końcowy efekt potrafi być bardzo zdumiewający!
  • Zabawy taneczne i ruchowe – możesz je zorganizować w ogrodzie lub w mieszkaniu (o ile zorganizujesz w salonie odpowiednio dużą przestrzeń). Tańce, zastyganie w określonej pozycji, gdy muzyka ucichnie – możliwości jest bardzo wiele!

Dobierz zabawy urodzinowe w taki sposób, aby zapewnić rozrywkę i dzieciom, które na co dzień roznosi energia, jak i tym spokojniejszym, które wolą spokojniejszą zabawę.

dziewczynki

Domowe przyjęcie – co zrobić, aby dzieci się nie nudziły?

Pamiętaj o tym, aby zabawy urodzinowe dla dzieci były odpowiednio dopasowane do ich wieku oraz zainteresowań. Możesz zdecydować się na to, aby narzucić temat przewodni imprezy – np. możesz zorganizować bal piratów. Wówczas wymyślanie zabaw będzie wymagało od Ciebie nieco więcej kreatywności, tak by były tematycznie dopasowane do motywu przewodniego. Zupełnie brakuje Ci pomysłu na to, jak zaplanować zabawy na przyjęciu urodzinowym? Popytaj znajomych rodziców – oni z pewnością pomogą Ci w organizacji wyjątkowej zabawy!