Jak zarobić pieniądze w internecie?

Jak zarobić pieniądze w internecie?

Dla wielu ludzi zarabianie pieniędzy w Internecie byłoby spełnieniem marzeń. Gdyby mogli znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy za pomocą strony internetowej lub innego przedsięwzięcia internetowego, mogliby rzucić pracę, aby skupić się na przedsiębiorczości, spędzać więcej czasu z rodziną i wreszcie odzyskać kontrolę nad swoim czasem i życiem.

Shutterstock

Szalone jest to, że zarabianie pieniędzy w Internecie nie jest mrzonką. Robię to od prawie dekady z moją stroną internetową. Znam też tysiące innych ludzi, którzy zarabiają pieniądze w internecie na swój sposób dzięki stronom internetowym, kursom lub unikalnym strategiom marketingowym.

A teraz dobra wiadomość. Większość strategii zarabiania online nie jest tak skomplikowana. Jak w przypadku każdego przedsięwzięcia biznesowego, Twój dochód online rośnie. Musisz chcieć poświęcić czas i energię potrzebną, aby zrealizować swój pomysł, i potrzebujesz wytrwałości, aby się go trzymać, nawet jeśli twoja podróż jest na początku powolna.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie, ale nie wiesz, od czego zacząć, oto kilka najlepszych i najbardziej realistycznych strategii do rozważenia:

# 1: Google Adsense

Jeśli odwiedziłeś jakąkolwiek witrynę, widziałeś reklamy Google. Te reklamy są wszędzie i nie bez powodu. Są nie tylko łatwe do skonfigurowania na dowolnej podstawowej stronie internetowej, ale mogą być dochodowe, gdy witryna zacznie generować stały ruch.

Jedną z fajnych rzeczy w Google AdSense jest to, że tak łatwo jest go skonfigurować. Jeśli masz bloga lub witrynę, możesz założyć bezpłatne konto Google AdSense. Stamtąd Google poda Ci unikalny kod, który wkleisz na swojej stronie internetowej. Google pobiera to stamtąd, śledząc w Twoim imieniu wyświetlenia stron, ruch i zarobki. Nie ma żadnych kosztów utrzymania ani konserwacji, aby to wszystko działało, co sprawia, że ​​nie ma problemu, jeśli masz już witrynę internetową.

Ile zarobisz? Myślę, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat mój najlepszy miesiąc z Google AdSense to prawie 5000 dolarów. Ten niesamowity miesiąc mnie oszołomił, ponieważ był właściwie blisko początku mojej przygody z blogowaniem. Kiedy w ciągu miesiąca zaczniesz zarabiać od zera do 5000 dolarów, to wstrząśnie twoim światem. To podekscytowało mnie jeszcze bardziej, ponieważ wiedziałem, że są inne sposoby zarabiania.

# 2: Marketing afiliacyjny

Niezależnie od tego, czy masz stronę internetową, czy wciąż wymyślasz pomysły na blog, możesz również zajrzeć do marketingu afiliacyjnego. Dzięki marketingowi afiliacyjnemu współpracujesz z markami i firmami w zakresie treści swojej witryny. Jeśli wspominasz o produkcie lub usłudze, łączysz się z tym produktem lub usługą za pomocą unikalnego kodu stowarzyszonego, który otrzymałeś podczas rejestracji w tym konkretnym programie partnerskim. Stamtąd będziesz zarabiać za każdym razem, gdy ktoś kupi produkt lub usługę za pośrednictwem Twojego linku.

Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał współpracować z podmiotami stowarzyszonymi związanymi z koncepcją Twojego bloga. Odkąd jestem doradcą finansowym, skupiłem się na produktach finansowych, takich jak rachunki oszczędnościowe, karty kredytowe i rachunki inwestycyjne.

Oprócz zapisania się do indywidualnych programów partnerskich, możesz również zarejestrować się w stowarzyszonej sieci reklamowej, która oferuje mnóstwo różnych podmiotów stowarzyszonych w jednym miejscu. W ten sposób możesz zobaczyć, co działa, a co nie.
Jeśli szukasz inspiracji, moja przyjaciółka Michelle Schroeder-Gardner z serwisu Making Sense of Sense stała się ekspertem we wszystkich sprawach związanych z marketingiem afiliacyjnym. Michelle zarabia na swoim blogu ponad 100 000 USD miesięcznie, a większość jej dochodów pochodzi ze sprzedaży podmiotów stowarzyszonych. Michelle odniosła tak duży sukces w marketingu afiliacyjnym, że ma nawet własny kurs o nazwie Rozważanie marketingu afiliacyjnego.

Podczas gdy Michelle współpracuje z wieloma podmiotami stowarzyszonymi w branży usług finansowych, jednym z jej największych partnerów jest firma hostingowa o nazwie Bluehost. To po prostu pokazuje, że możesz zarabiać pieniądze z prawie każdą firmą stowarzyszoną lub produktem, jeśli znasz swoich odbiorców i zgromadzisz wystarczający ruch, aby wygenerować sprzedaż.

# 3: Doradztwo

Innym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie jest konsulting. Jeśli jesteś ekspertem w dowolnej dziedzinie, możesz znaleźć osoby, które będą skłonne zapłacić Ci za doradztwo w zakresie ich osobistych lub biznesowych celów. Możesz pomyśleć, że nie jesteś wystarczająco ważny, aby konsultować się z dużymi firmami, ale możesz być zaskoczony typami wiedzy, za które ludzie będą płacić.

Mój kolega Robert Farrington z The College Investor jest dobrym przykładem osoby, która konsultowała się online w mało prawdopodobnej branży. Robert powiedział mi, że po kilku latach blogowania kilka marek skontaktowało się z nim z prośbą o pomoc w zakresie mediów społecznościowych i marketingu internetowego.

Robert powiedział, że dawał średnio 4-6 takich wykładów rocznie przez jakiś czas, w zależności od jego harmonogramu i pracy. Najlepsze jest to, że naliczył ryczałt, który zwykle wynosił około 100 USD za godzinę. I pamiętaj, była to zapłata, którą zarabiał, aby doradzać ludziom, jak najlepiej korzystać z narzędzi mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Pinterest.

Jeśli chcesz rozpocząć konsultacje, ale nie masz pewności, jakie kroki podjąć dalej, możesz również założyć bezpłatne konto przez Clarity.fm. Ta strona umożliwia każdemu, kto chce oferować konsultacje, założenie bezpłatnego profilu. Po skonfigurowaniu profilu ludzie Cię znajdą i zarezerwują sesję, za którą otrzymasz zapłatę.